Bitcoin pozostaje w dużej mierze skorelowane z rynków dziedziczonych. W związku z tym, że większość kontraktów terminowych na akcje jest obecnie w zielonym kolorze, krypto waluta zyskała około 350 dolarów.

Bitcoin handlował w wąskim przedziale w ciągu ostatnich kilku godzin, ale ostatnie kilka godzin było naznaczone znaczną zmiennością. Cena Binance’a spadła do 8.893$, ale powróciła do 9.240$, osiągając zysk na poziomie około 350$.

Stało się tak, ponieważ kontrakty futures na spadkowe indeksy rynkowe i akcje są również notowane na zielono, z lekkim wzrostem o około 1%.

Cena Bitcoin zyskuje 300 dolarów w ciągu dnia.

Z wyjątkiem kilku ruchów, cena Bitcoin’a była szczególnie stagnacja w ciągu ostatnich pięciu dni. Zakres ten był stosunkowo wąski, ponieważ kryptokur waluta wykonuje tu i ówdzie 200-300 ruchów.

Kilka godzin temu cena Bitcoin’a zaczęła spadać i osiągnęła niski poziom około 8,893$ na Binance’u. Niedźwiedzie były jednak za nie, ponieważ prawie natychmiast po tym cena skoczyła do 9 240 dolarów, zyskując 350 dolarów po drodze w górę. Od tego czasu skonsolidowała się ona na poziomie około 9.200 dolarów.

Jak ostatnio donosiła firma CryptoPotato, stanowi to szczyt aktualnego przedziału handlowego. Jako takie, wyłom powyżej lub poniżej prawdopodobnie wskaże kolejny krótkoterminowy kierunek aktywa. Pierwszy poziom znacznego oporu leży w miejscu, gdzie BTC jest obecnie przedmiotem obrotu – na poziomie około 9.200 dolarów. Następny poziom to 9.400 dolarów, który zawiera 50-dniową średnią kroczącą.

Tobie też może się to spodobać:
Bloody Weekend: Bitcoin Cena Tumbles Poniżej 9K dolarów – Nagrywanie 1000 dolarów straty w 5-dniowy
Crypto Analiza cen i przegląd 17 kwietnia: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Moneta Binance i Łącznik Łańcuchowy
Crypto Analiza cen i przegląd 24 kwietnia: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Tezos i Cardano
Od dołu, pierwszy poziom wsparcia do rozważenia to około $9,050 i $9,000. Jeśli niedźwiedzie zdołają zepchnąć cenę poniżej niej, ich następny cel to prawdopodobnie 8.830$ i 8.600$ poniżej tej kwoty.

btcusd_chart
BTC/USD. Źródło: Binance
Altcoins Well in Green
Rynek altcoin jest również w zielonym kolorze przez ostatnie 24 godziny handlu, ponieważ większość walut kryptograficznych wykazuje łagodne zyski w przedziale od 2% do 5%.

heatmap-min
Przegląd rynku kryptokurwalutowego. Źródło: Coin360.com
XRP Ripple’a udało się złamać nawet powyżej $0.18 po kilku dniach handlu poniżej niego. Ethereum (ETH) również wzrosło o 3%, a obecnie handluje na poziomie około 232$.

Crypto Market Mimics Wall Street

Jeśli jedno jest jasne, to jest to, że rynek krypto walutowy nadal jest w dużej mierze skorelowany z Wall Street.

W czasie tego pisania, kontrakty futures na dotychczasowe rynki są również w zielonym kolorze. Wszystkie trzy wyróżniające się indeksy odnotowują wzrost o ponad 1%, ponieważ S&P 500 wzrósł o 1,26%, Nasdaq 100 wzrósł o 1,27%, a Dow Jones Industrial Average (DJI) o 413 punktów bazowych, czyli 1,67%.

Bitcoin skorelowany z akcjami niekoniecznie jest dobry. W społeczeństwie coraz więcej mówi się o tym, że BTC może działać jako bezpieczna przystań w czasach kryzysu finansowego i znacznych zawirowań gospodarczych. Do tej pory jednak krypto waluta nie była w stanie oderwać się od dotychczasowych rynków i porusza się mniej więcej w ten sam sposób.

Nie pozbawia to jednak Bitcoina jego nieodłącznych cech jako zabezpieczenia przed inflacją. Według Grayscale, inwestorzy instytucjonalni decydują się na Bitcoin głównie w celu zabezpieczenia się przed inflacją pośród ogromnego druku pieniędzy.

Kategorien: Android