Bitcoin przeszedł ostrą wyprzedaż w poniedziałek, dwa dni po tym, jak osiągnął trzyletni poziom powyżej 14.000 dolarów.

Krypto waluta benchmarkowa została skorygowana w dół do 13.215 dolarów. Ale szybko odzyskał część swoich strat kilka minut po dotknięciu niżu śróddziennego.

Technicznie rzecz biorąc, odrzucenie z minusem pojawiło się w postaci długiego knota. Większość handlowców zgadza się, że negatywne knoty wskazują na bycze odwrócenie, zwłaszcza, że ich dno pokrywa się z innymi poziomami wsparcia.

W poniedziałek, Bitcoin zilustrował ten zbieg okoliczności, jak pokazano na poniższym wykresie.

Bitcoin odbija się od siebie po przetestowaniu Rising Trendline.

Cena spadła do poziomu, który ostatnio stał się dla handlowców punktem odwrócenia – strefą akumulacji po każdej wyprzedaży od 21 października. To samo wsparcie pozwoliło Bitcoinowi ograniczyć swoje niedźwiedzie uprzedzenia wobec rosnącej presji sprzedaży, wysyłając swoją cenę o 500 dolarów w górę.

Jednocześnie, Bitcoin pozostał na minusie z powodu znacznej obecności sprzedaży w pobliżu poziomego oporu około 13.820 dolarów. Kryptofaktura utworzyła w jej pobliżu długi knot, choć zwrócona na północ. W sumie pozostawił go wewnątrz kanału konsolidacyjnego, który wygląda jak Trójkąt Wznoszący.

Breakout wzywa

Trójkąt Wznoszący jest byczym wzorem, który tworzy się podczas trendu wzrostowego. Atut potwierdza go, kiedy jego cena rozpoczyna sekwencję wyższych niżów, jednocześnie ograniczając jego odchylenie do góry nogami wokół linii oporu. Jest to w dużej mierze przypadek Bitcoina w jego trwającym trendzie, jak pokazano na powyższym wykresie.

Dzięki temu, krypto waluta mogłaby się skonsolidować w ramach Trójkąta. Ale powtarzany retest linii oporu powinien w końcu doprowadzić do przełamania się ponad nią. To znaczy, zgodnie z historią Trójkątów Wznoszących się, tak czy inaczej.

Są jednak dodatkowe wymagania. W miarę rozwoju wzorca Trójkąta, wolumeny kurczą się. Bitcoin przechodzi przez ten scenariusz.

W międzyczasie, wyłom powinien pojawić się z nagłym wybuchem wolumenu, lub grozi zamienieniem się w fałszywy ruch do góry nogami, który może umieścić Bitcoin z powrotem w zakresie Trójkątów.

Ale w momencie wybuchu, idealny cel Trójkąt Wznoszący jest największym dystansem pomiędzy jego dwoma liniami trendu. W obecnym scenariuszu jest to wysokość Trójkątów, która wynosi około 1.200 dolarów.

To stawia następny cel cenowy Bitcoin’a 1 200$ powyżej jego linii oporu blisko 13 820$. Jest to czysty przebieg byka powyżej 15.000 dolarów.

Dobre podstawy Bitcoinów

Faza konsolidacji w ramach Trójkąta Wznoszącego zbiega się również z okresem niepewności rynkowej wokół wyborów prezydenckich w USA. Wyraźne zwycięstwo Donalda Trumpa lub Joe Bidena gwarantuje jedno: Kongres Stanów Zjednoczonych przejdzie długo opóźniany pakiet pomocy koronawirusowej.

Wygląda na to, że handlowcy Bitcoinów obserwują rozwój sytuacji w przestrzeni politycznej USA. Podczas gdy ci, którzy mają krótkoterminowy apetyt na ryzyko, próbują zrzucić swoje udziały (stąd niedźwiedzi knot), ci, którzy mają średnioterminową perspektywę wzrostu, kupują dipy (stąd 500 dolarów zwrotu).

Duża część krótkoterminowego ryzyka Bitcoin’a zależy również od sposobu, w jaki rozgrywany jest sezon wyborczy. Bitcoinista omawia to tutaj szczegółowo.

Kategorien: Bitcoin